Барна Ольга Василівна, Мазуренок Оксана Романівна />

ПІДХОДИ ДО ФОРМУВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ НА УРОКАХ ІНФОРМАТИКИ

Барна Ольга Василівна, Мазуренок Оксана Романівна

Швидкі темпи розвитку освітніх процесів та зміна тенденцій у підходах до сучасного навчання у школах потребують застосування системи заходів, які будуть спрямовані на вдосконалення механізму навчання, враховуючи застосування підприємницьких компетентностей учнів, особливо на уроках інформатики, оскільки дане питання є найбільш прогресивним для розвитку економіки країни з двох ключових аспектів: «підприємництво» та «інформатика» як цілісна одиниця. Рамка підприємницької компетентності, яка відома під назвою «EntreComp» трактує підприємливість як ключову компетентність, що застосовується в усіх сферах життя, починаючи від розвитку особистості як окремого індивіда до його подальшої цілеспрямованої самореалізації у житті суспільства. В кінцевому підсумку має сформуватись особистість, яка цілеспрямовано може зарекомендувати себе у якості гідного працівника або самозайнятої особи на ринку праці, та яка матиме відповідні компетентності для заснування будь-якого підприємства (культурного, соціального чи комерційного характеру) [1, с. 6].