Ладика Ольга Володимирівна, Ярема Оксана Богданівна />

ІНТЕРНЕТ-ШАХРАЙСТВО: ВЧИМОСЬ РОЗРІЗНЯТИ

Ладика Ольга Володимирівна, Ярема Оксана Богданівна

Медіаграмотність, за визначеням О. Різуна, є сукупність знань, навичок та умінь, що дозволяють людям аналізувати, критично оцінювати і створювати різноманітні повідомлення для різних типів медіа. До того ж, медіаграмотність передбачає вміння розуміти й аналізувати, як медіа функціонують у суспільстві та який вплив вони мають [6]. Особливої актуальності набуває формування навичок інфомедійної грамотності (ІМГ) у школярів та студентів. Зокрема, впродовж останніх двох років стрімко зріс інтерес у формуванні різноманітних навичок грамотності: фінансової, емоційної, інфо-медійної тощо [2, с.22]. Як результат створюються портали медіаосвіти подібно до однойменної платформи від Академії Української Преси, онлайн-курси, зокрема на популярному ресурсі Prometheus, з 2018 р. відбувається імплементація проекту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» від IREX.